top of page

İçerik Bilgilendirmesi ve
Tıbbi Sorumluluk Reddi

Ürün İçerikleri ve Alerji Bilgilendirmesi

Ürünlerimiz sadece bitkisel ve mineral bazlı içerikler ile üretilmiştir. İçeriklerimizin tamamına yakını minimal işlem görmüş hammaddelerden oluşur.

Ürünlerimizde kullandığımız sabit ve uçucu yağların tamamı %100 doğal olan, standardı Avrupa Farmakopesi ve Alman Monografları olan, uçucu yağ bileşikleri ve yağ asitleri bağıl yüzde aralıkları farmakope ve monograflara uygunluğu gözetilerek tedarik edilen yağlardır.

Kullanıcılarımızın doğal içerikler dahil ürün içeriğindeki herhangi bir bileşene alerjisi olabilir.

Bu durumda Lenus Natural, ürünlerin içeriğindeki herhangi bir hammaddeye karşı kullanıcının verebileceği reaksiyondan sorumlu değildir. Sayfamızdaki her ürün için, tam içerik listesi açıkça belirtilmiştir ve tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.

Kullanıcı ürün içeriklerinde belirtilen hammaddelerden bir veya birkaçına karşı hassasiyet sahibiyse o ürünü kullanmamalıdır.

Şüpheniz olması durumunda her zaman bir miktar ürünü kol içinize sürün, üzerini bandajla örtün ve emin olmak için yirmi dört saat kadar bekleyin. Herhangi bir kızarıklık ve irritasyon oluşursa, bu bölgeyi yıkayın ve ürünü kullanmayın.

 

Tıbbi Sorumluluk Reddi

Bu web sitesinde belirli bileşenlerin geleneksel kullanım bilgileri veya sağlıkla ilgili yararları ile ilgili içerik ve bilgiler yalnızca eğitim amaçlıdır ve hiçbir şekilde herhangi bir hastalığı veya sağlık durumunu teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek için tıbbi tavsiye olarak yorumlanamaz.

Sağlanan bilgiler, kişisel doktorunuz veya diğer tıp uzmanları tarafından sağlanan tavsiyelerin yerine geçmez. Bu web sitesinde bulunan bilgileri herhangi bir tıbbi durumu kendi kendinize teşhis etmek veya herhangi bir sağlık sorununu veya hastalığı tedavi etmek için kullanılamaz.

Kendiniz veya ailenizle ilgili tıbbi endişeleriniz varsa, lisanslı sağlık profesyonellerinden tavsiye almalısınız. Bu web sitesinde okuduğunuz bir şey nedeniyle profesyonel tıbbi tavsiyeyi asla göz ardı etmeyin veya aramayı geciktirmeyin.

Bu web sitesindeki ürünler KOZMETİK ÜRÜN kapsamındadır. Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı şu şekildedir:

* Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir.
* Kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, Hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez.
* Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez.
* Sitemizde belirtilen açıklamalar, ilgili içeriklerle ilgili bilimsel araştırmalara ve üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaat edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz.

Kozmetik ürünlerimizle ilgili içerik açıklamalarımız YALNIZCA HARİCİ kullanımla ilgilidir.

bottom of page